ברוך הבא, מוּאֵיסָה !

אחת לבציר ייחודי באיכותו זה קורה. אנחנו נרגשים ושמחים להשיק את מואיסה 2014. יין מכרם יחידני, המורכב מ100% ענבי קברנה סוביניון ומיושן 24 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

יש מי שנתקל ביין שלנו לראשונה וסובר שהשם מואיסה ניתן לו הודות לדוד רחוק בשם משה שבחרנו לחלוק לו כבוד. אבל האמת היא שאין לנו משה במשפחה והשם נבחר באופן טבעי כהוקרה לאדמת בזלת המואיסה עליה גדלים הענבים.

הגולן מאופיין על- ידי שתי תצורות בזלתיות עיקריות בעלות שונות מובהקת: בזלת דָלווה ובזלת מוּאיסה. חלקת הכרם הקסומה שלנו, ממוקמת בסמוך לתלים בנטל ואביטל ויושבת על אדמה עשירה בקילוחי בזלת מואיסה סמוך לאזור בו שכן הכפר "מואיסה" לפני עשרות שנים. היא נהנית ממטעי תפוחים שכנים ומזג אוויר אידיאלי שכל אזור גידול בגובה של 890 מטרים זוכה לו.

בזלת המואיסה מכוסה קרקע שעובייה שני מטרים ובזכות יכולת הניקוז שלה הופכת לאידיאלית עבור גידולים חקלאיים. בעומק האדמה, האזור הסלעי מייצר מאגרי מים זמינים למשך זמן רב ואלו מהווים יתרון מובהק לגפן הזקוקה לקרקע עשירה בנוזלים ומינרלים. וזה, על קצה המזלג, מרכיב עיקרי בטרואר של רמת הגולן.

לאחר התיישנות בת שנתיים בחביות עץ ומנוחה ראויה ליין שכזה, אנחנו גאים לחדש את הבקבוק של בציר 2014 בתווית חדשה, המצטרפת לסדרת התוויות המאוירות שלנו ומציגה עוד פיסה של קדם כפר היין ורמת הגולן לקהל הלקוחות שלנו ברחבי הארץ. בתווית, הטבעה של אבן סקוריה – סלע געשי כהה בעל נקבוביות אווריריות המאפיין את הקרקע באזור. לחיים, מוּאֵיסָה!

בדרך מיקב אסף – מסלול אל לבה של הג'ובה הגדולה
טיול בן שעה על שפתה של תופעה געשית ייחודית בלב יער אודם, בית גיאולוגי לזנים וצמחים ברמת הגולן. תוך הליכה על המסלול השחור תגלו מכתש קטן (הלא הוא הג'ובה הגדולה), אחד מתוך 23 מכתשים שהתגלו באזור ובו צמחיה עבותה שנהנית מאגן ניקוז גדול וחיי עד עשירים ויפהפיים.

ביער, הסמוך לחלקת המואיסה, תמצאו גם כרכומים וסחלבים הפורחים באביב ואזורים מוצלים האידיאליים לטיול משפחתי ברמת הגולן.

מרחק נסיעה מהיקב: כ20 דקות.

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם...

TOP
Arrow

סל הקניות 0

נצפו לאחרונה 0

התחברות
יצירת חשבון

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

שחזור סיסמה

שכחת סיסמה? נא להזין את שם המשתמש או כתובת המייל איתה נרשמת בעבר ואנחנו נשלח אליך למייל לינק ליצירת סיסמה חדשה

האם גילך מעל 18?