המרענן האביבי שלנו – קולומבאר צרפתי

נרגשים לספר לכם אודות יין חדש וחד פעמי (זו התכנית), שמצטרף לסדרת הלבנים שלנו מכיוון אחר ומפתיע למדי!
לפני שלוש שנים, נטענו את עינב הפרנץ' קולומבאר בחלקת 'שמיר צעיר' בקרבת היקב, זן מיוחד שפופולרי לרוב בעולם הקוניאק והברנדי ונועד להגשים חלום ישן של אסף לייצר ברנדי מקומי איכותי שיעמוד לצד הגראפה שלנו. בציר 2019 הניב פרי עם סוכר נמוך וחומציות גבוהה מהמתוכנן שלא התאימה לברנדי, אבל ל-2,500 בקבוקים (בלבד!) של יין לבן אביבי – דווקא כן. הלבנים שלנו ב-2019 הם מינרליים וחדים, ובולט בהם הקולומבאר. בשונה מיינות לבנים קודמים של היקב, הוא נטול מאפיינים טרופיים בחזית.

יין לבן יבש, מרענן, קליל ומשמח לבב, בעל ניחוחות גרניום לימוני, טעמי תפוח ירוק חמצמץ של צפון הגולן וחדות יוצאת דופן. זה יין שמחובר למקום בו צמח ולכן בחרנו להשאיר אותו במהדורה מוגבלת למכירה בכפר היין שלנו בלבד, כדי שירגיש בנוח (;

אתם מוזמנים לטעום ממנו בסביבתו הטבעית וליהנות מאביב פורח בלב הגולן כוס יין לבן, טאפאסים של דידי ואוויר טוב. לא תתחרטו

טיול מפיג בדידות ב"ציר הנפט"

במרחק 20 דקות מכפר היין שלנו, נפרש כביש צדדי העובר לאורכה של רמת הגולן מתל פארס ועד הגבול עם לבנון, הידוע גם כ"ציר הנפט". הוקם בתחילת המאה הקודמת על- ידי חברות אמריקאיות שהתכוונו להוביל נפט מארצות ערב למזרח התיכון, כיום מקשר הציר בעיקר בין מוצבים צה"ליים ומהווה נקודת תצפית מרהיבה על עמק החולה.

הבאים מכיוון היקב ימצאו בתחילתו את נחל ומפל עורבים. במסלול הליכה בן 5 ק"מ, תוכלו ליהנות משכשוך בבריכה צוננת, צפייה במפל יפהפה, פריחה מרהיבה שמאפיינת את חודש מרץ ברמת הגולן ומגוון פינות חמד לקחת אליהן בקבוק יין צונן שאיתו אפשר לשכוח מהטירוף.

צילום: גל רובינשטיין

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם...

TOP
Arrow

סל הקניות 0

נצפו לאחרונה 0

התחברות
שחזור סיסמה

שכחת סיסמה? נא להזין את שם המשתמש או כתובת המייל איתה נרשמת בעבר ואנחנו נשלח אליך למייל לינק ליצירת סיסמה חדשה

האם גילך מעל 18?