הסיפור מאחורי יין קיסריה שלנו

יין שיראז קיסריה נולד אצלנו בשנת 2006 ונבצר מכרם הציידים. איכות הפרי של ענבי השיראז ברמת הגולן מצאה חן בעיניו של אסף, והוא החליט להוציא סדרה ייחודית ומצומצמת כאות הוקרה ליחידת "קיסריה" המבצעית של המוסד. אביו וסבינו, אהרון מזרחי ז"ל, לחם ביחידה, וסיפור משפחתנו כרוך בסיפורה המרתק של אותה משפחת לוחמים.

כשנסע לדרום אפריקה להתמחות בעשיית יין, להכיר מקרוב את זן השיראז המיוחד ולהתמקצע בהפיכתו ליין, חבר אסף לייננית חיסי בראהמס, ביקב "דומיין בראהמס" שבסטלנבוש. חיסי, שנשאה את התואר Queen of Shiraz , הודות לזכייה רצופה וממושכה בתחרות יינניות נחשבת בדרום אפריקה, הייתה זו שלימדה את אסף מהו התזמון הנכון לבצור את הענב העסיסי הזה.

לדבריה, המועד הנכון הוא הרגע בו אשכולות הענבים נראים כמו, Old African Woman's Face: כלומר בבשלות מלאה, ובתחילת הצטמקות עדינה של הענב. מאז ועד היום, אסף ואורן מקפידים לבצור את השיראז המשפחתי באקלים המקומי של רמת הגולן, בדיוק ברגע הזה.

סבא אהרון

משפחתו של סבא אהרון ז"ל עלתה מעיראק לישראל ב 1919 להתיישב ביפו.
אהרון היה לוחם אצ"ל. בתקופה שלפני קום המדינה השתתף במבצע פריצת כלא עכו וחטיפת הסמלים הבריטים, במבצע כיבוש יפו, ובמבצע חילוץ מנחם בגין מאניית אלטלנה שהופצצה ע״י ההגנה. עם קום המדינה התגייס ליחידה הצה"לית שלימים הפכה ליחידת קיסריה של המוסד – יחידת המסתערבים והלוחמים. עד לפני עשור וחצי ידענו מעט מאוד על שירותו של סבא. אסף ואחיו ג'קי גדלו בידיעה מעורפלת שאביהם משרת את המדינה, אך לא ידעו כמעט דבר על פועלו.
בחלוף השנים, נוצר קשר ייחודי בין משפחתנו למי שהיה מפקד היחידה ודמות מרכזית במוסד משך שנים, מייק הררי ז"ל.

הקשר עם מייק העמיק והתרחב להיכרות עם שאר לוחמי היחידה הפעילים, שמגיעים מאז מדי שנה, להשקה מיוחדת של סדרת קיסריה ביקב, ואף מאמצים את השיראז של אסף כיין הבית של היחידה. כך פגשנו גם את ירון, איש הארכיון של המוסד, ממנו אנחנו מקבלים מדי פעם פרטים נוספים על סיפורו של סבא. ירון מקפיד להגיע לבציר החברים אצלנו (עבודה עברית) מדי שנה, לבצור יחד עם המשפחה וחברי היקב את חלקת השיראז שלנו ולספר סביב המדורה על פועלו של סבא כלוחם ביחידה.

סבא אהרון נפטר בשנת 1976. כלוחם בקיסריה פעל משך שנים בגרמניה במסווה של איש עסקים ערבי, עם שליטה מלאה בקוראן ובגינוני התרבות הערבית ויכולות חברתיות ייחודיות, התחבר לצעירים ומבוגרים שפעלו להקמת ארגונים כמו הפת"ח ואש"פ, שם אף כיהן כגזבר, והפך לאחד מטובי לוחמי המוסד באותם ימים-מה שסופר לנו רק בשנים האחרונות מפי אנשי היחידה. כחלק משירותו ביחידה פעל בחברת מנהיגי העולם הערבי של אותה תקופה והיה במעמד גבוה בסביבתם.
סדרת קיסריה בשבילנו היא מפגש משפחתי בין-דורי, המשמר את דמותו של סבא ומספר את המסע היינני של אבא, אסף.

לחיים!

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם...

TOP
Arrow

סל הקניות 0

נצפו לאחרונה 0

התחברות
שחזור סיסמה

שכחת סיסמה? נא להזין את שם המשתמש או כתובת המייל איתה נרשמת בעבר ואנחנו נשלח אליך למייל לינק ליצירת סיסמה חדשה

האם גילך מעל 18?