יין לארבע עונות: הכירו את הפינוטאז'

בתחילת שנות ה-2000, התאהב אסף בעולם היין הדרום- אפריקאי. במסגרת נסיעותיו שהיו כרוכות דווקא סביב עינב השיראז, הוא גילה "על הדרך" את הפינוטאז' והחליט לנטוע אותו באדמת הבזלת של רמת הגולן.

נטיעתו הייתה בכרם נערן, הכרם המשפחתי, והוא נבצר לראשונה בשנת 2007. הכרם הניב פרי שונה ומרענן, שהפך ליין האדום הראשון של אסף שחרג מהטעם המקובל דאז, והציע יין בעל גוף בינוני וחומציות ארוכה ונעימה. כשמו כן הוא – מתאים לכל עונות השנה.

זן הפינוטאז' פותח בדרום אפריקה על- ידי פרופסור יהודי, אשר יצר הכלאה של הזנים פינו נואר והרמיטאז', די במקרה, במהלך שנות ה-30 של המאה הקודמת. ההכלאה שנשתלה כגפן נוי באוניברסיטה בדרום אפריקה הניבה פרי מרשים, ולאחר עשרות שנים של פיתוח מסחרי – החלה נטיעה מסיבית ברחבי המדינה.

בשנת 1994, במהלך האפרטהייד, כחלק ממאמץ עולמי להפגין הזדהות עם תושבי דרום אפריקה, היה זה יינן מקליפורניה שנטע את העינב בארה"ב, ולראשונה מחוץ לגבולות היבשת. מאז, נוכחותו ניכרת בעיקר בדרום אפריקה, ארצות הברית, מעט באירופה וגם כאן בארצנו.

אסף, גילה את הזן בנסיעותיו לדרום אפריקה בעקבות זן השיראז והרגיש שפינוטאז' ימצא את מקומו בארץ ולפיכך "עשה לו עלייה" הישר אל כרם נערן הצופה אל הכנרת. לפני 4 שנים נטענו חלקה נוספת בכרם "הכפר" הצמודה ליקב, שם אנחנו מגדלים 4 דונמים נוספים של העינב המשגע הזה, המאפיין מאוד את היקב שלנו וכן את העשייה הייננית של אסף ואורן. תושבי דרום- אפריקה לא מגלים התלהבות גדולה כלפי הזן המקומי, אך כשהם מגיעים להתארח בכפר היין שלנו, אנחנו תמיד שמחים להציג להם צד אחר שלו שמעורר עניין וסקרנות לגידול איכותי ומעניין שנדד מאפריקה הדרומית לצפון ישראל.

אנחנו גאים להיות בין היקבים הבודדים שמגדלים אותו בארץ ושמחים לייצר ממסך שלנו מאוד לא שגרתי, שכיאה לשמו – מתאים לכל ימות השנה הישראליים. הפינוטאז' שלנו שבר את השגרה העוצמתית והעמוסה שאפיינה במשך שנים ארוכות את היינות הישראליים . הוא משדר רכות וחמיצות מעודנת, ואהוב על כולנו בשל כך.

פינוטאז' 2017

יין אדום, יבש, המורכב בעיקרו מענבי פינוטאז'.
ממסך מאוזן, ייחודי ומסקרן מאוד בנוף הישראלי הודות לתוספת קברנה סוביניון, קברנה פרנק, פטיט ורדו ושיראז. בעל טעמים מסקרנים של קפה קלוי ושוקולד מריר, פרי אדום בשל ואדמה.
נשמר בחביות עץ אלון אמריקאיות (ברובן) וצרפתיות למשך 18 חודשים.

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם...

TOP
Arrow

סל הקניות 0

נצפו לאחרונה 0

התחברות
יצירת חשבון

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

שחזור סיסמה

שכחת סיסמה? נא להזין את שם המשתמש או כתובת המייל איתה נרשמת בעבר ואנחנו נשלח אליך למייל לינק ליצירת סיסמה חדשה

האם גילך מעל 18?