נפרדים מקברנה סוביניון רזרב שלנו

בשנה האחרונה, אנחנו נפרדים בהדרגה מיין שליווה אותנו מתחילת דרכנו. קברנה סוביניון רזרב, היין הראשון שייצר אסף עוד בימיו כיינן ביקב בזלת הגולן – מתקרב לסיומו. את החודש הזה – אנחנו מקדישים לבקבוקים האחרונים שנותרו ממנו.

ראשית, היסטוריה

את ענבי הקברנה סוביניון הראשונים נטענו בכרם אקליפטוס ב-1996. הכרם, שעבר לחזקת המשפחה בשנת 2004, קיבל את שמו הודות לעצי האקליפטוס התוחמים אותו סביב, ומותירים השפעה עדינה ורמזים לניחוחות ולטעמי העץ הייחודיים – בכל הבצירים שהוכנו מאז ועד הבציר האחרון בשנת 2013.

הטרואר הבזלתי שבלב רמת הגולן והסגנון היינני שאפיין אותנו כבר אז, אפשרו לנו ליהנות מיין אדום איכותי בעל טעמים "ירוקים" וריחות רעננים אשר שברו את הכבדות האופיינית לזן זה. אסף יצר יין זני בעל אופי ייחודי וארומה עדינה המזוהה מאוד עם סדרה זו של היקב.

העתיד לבוא

בשנים האחרונות, הכרם חלה ב"לייף רול" וכתוצאה מכך היבול פחת. אם בשנים הראשונות של היקב היינו בוצרים 900 קילו לדונם, נותרנו עם 250 קילו בלבד בשנה האחרונה לבצירתו. לא נותרה לנו ברירה אלא לעקור בצער את הגפנים בשנת 2015 ולאפשר לאדמה להתאוורר בנחת.

לפני שנתיים, נטענו מחדש בכרם אקליפטוס, ענבי קברנה סוביניון לצד שורות בודדות של קברנה פרנק ופטיט ורדו. טרם החלטנו איזה יין הם ירכיבו, אבל ברגע שנגלה את איכויות הפרי נעדכן 🙂

הקברנה סוביניון רזרב, בוודאות עיצב את דרכנו כיקב אסף. רבים מכם אנחנו מכירים, הודות ליין הדגל האהוב הזה ולעקביות והייחודיות שידע לספק לנו מדי שנה, במשך שנים רבות. אנחנו נפרדים מיין יקר ערך עבורנו, שללא ספק – היווה אבן דרך בדרכינו הייננית וסיפורו הוא חלק בלתי נפרד מהמסע המשפחתי שלנו כיקב אסף.

 

קברנה סוביניון רזרב

יין אדום, יבש, 89% קברנה סוביניון מכרם אקליפטוס, 11% קברנה פרנק מחלקת נערן. ההשראה לממסך היא היין הססיקאי בטוסקנה.

מיושן בחביות עץ אלון סאגי מורו צרפתיות למשך 18-22 חודשים (תלוי בציר).

נבחר לקברנה סוביניון הטוב בישראל לשנת הבציר 2009 בתחרות אשכול הזהב ומחזיק במדליות זהב מתחרויות שונות ברחבי העולם

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם...

TOP
Arrow

סל הקניות 0

נצפו לאחרונה 0

התחברות
יצירת חשבון

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

שחזור סיסמה

שכחת סיסמה? נא להזין את שם המשתמש או כתובת המייל איתה נרשמת בעבר ואנחנו נשלח אליך למייל לינק ליצירת סיסמה חדשה

האם גילך מעל 18?