עת לנטוע

חודש אוגוסט בפתח ואיתו מבשילה שוב עונת הבציר.
הבוחל בכרמים הסתיים באופן חלקי ואנחנו צפויים ליהנות מיבול נפלא בשנה מיוחדת במינה, אין ספק.

בעוד כשבוע, נתחיל לבצור חלקה ראשונה של סוביניון בלאן, ובינתיים – עצרנו את ההשקיה ברוב החלקות, במטרה להכניס את הגפן ל"לחץ חיובי" ולעודד פרי עשיר ומלא עסיס לקראת הבציר.
תוך ציפייה רבה לתחילתה של עונת הציר השבוע, נטענו חלקה חדשה של ענבי סוביניון בלאן ובהמשך הקרוב גם פינו גרי בכרם הנערן הסמוך מאוד לכפר היין שלנו בצידו השני של הכפר הצ'רקסי "נערן".
ככל הנראה נשוחח שוב על הכרם הזה רק ב-2023 ועד אז, סבלנות רבה!

במקביל, התחלנו בהכשרת 12 (!) דונמים של אדמת בזלת בתולית הסובבת את כפר היין שלנו, אשר תהפוך לקרקע פוריה לכרמים שיינטעו בה כבר בשנה הבאה ויהיו המשך רציף לכרם הכפר.

בקתת הכרם

בשעה ברוכה, סיימנו לבנות את בקתת הכרם בכפר היין שלנו – הבקתה הרביעית במספר (:
בקתת הכרם קיבלה את שמה הודות לכרם הסמוך לה, שורות שורות של פינוטאז' ושנין בלאן הנצפות מכל חלון ודלת ומרכיבות תמונה שלמה של אירוח מבודד בכפר היין שלנו לצד אוכל טוב ויין משובח.

מלבד מרחב נעים ונוף אין סוף, מתייחדת הבקתה במערכת סאונד מצויינת ומטבח קטן, מנגל בחצר וכן פינת דשא (היחידה בכל הכפר!) למרגלות הדק הפרטי, ובגדול – כל מה שצריך בשביל להיעלם לכמה ימים מהשגרה. מוזמנים מאוד מאוד!

הבקתה, מיועדת למשפחה קטנה, חבורת חברים ומטיילים – מאובזרת בחומרי גלם מקומיים לבישול וכמובן בבקבוקי יין צוננים. היא גם הראשונה בה אנחנו מגשימים חלום ישן ומחזיקים מקרר של יינות מתיישנים להנאתם של האורחים.

 

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם...

TOP
Arrow

סל הקניות 0

נצפו לאחרונה 0

התחברות
שחזור סיסמה

שכחת סיסמה? נא להזין את שם המשתמש או כתובת המייל איתה נרשמת בעבר ואנחנו נשלח אליך למייל לינק ליצירת סיסמה חדשה

האם גילך מעל 18?